Colorfulworlds Ahşap Harita Dünyası: Görkem, Zarafet ve Estetik Senfonisi

Ahşap kokusu ve onun büyüleyici etkisine sizlerle buluşturmak istiyoruz. Bilimsel araştırmalar, ahşap kokusunun insan hayatına olumlu katkılar sağladığını gösteriyor. Bu kokunun sağladığı faydalar sayesinde, Colorfullworlds dekorasyonunda çok katmanlı bir seyir sunuyor. Ahşap kokusunu duvarlarınıza taşıyarak, dünya, ülke, şehir ve kişiselleştirilmiş haritalar ile evinize estetik ve anlam katın. Özel günler için egzotik hediye seçenekleri sunan Colorfullworlds, farklı boyut ve renk seçenekleriyle benzersiz hediyeler vaat ediyor. 3D, çok katmanlı, renkli haritaların üretimi ve sunumu, dekoratif haritaların okullar ve iş yerlerinde kullanımının faydaları ile Colorfullworlds ile ahşap harita dekorasyonunda yeni bir seyahate çıkın.

Ahşap Kokusu ve Büyüleyici Etkisi; Çocukluğumun Dekorasyonu

Hatırlıyorum daha dün gibi, yoksa unutmam mümkün değil ki desem belki daha şık olur. Çocuk yaşta henüz ilkokul 4’üncü sınıfta iken, biraz ailemin geçim derdi ve biranüz o zamanlar adına tahta dediğim madde ya da element ile. Sonraları hafızamıza Cem Yılmaz’ın G.O.R.A.'daki Arif Işık karakteri, ile kazınan sözde doğadaki 4 elementten biri olan tahtanın tozuyla, talaşıyla ve beynimin nöronlarına kazınan kokusu ile 90’lı yıllarda Ankara’nın Ostim bölgesinde bir mobilya fabrikası atölyesinde tanışmıştım. 

Şimdi ise aradan uzun zaman geçmiş 4X10 yaşını aşanlardan biri olarak tekrar ara sıra Ostim’e uğramak zorunda kalıyorum. Ostim daha da gelişmiş, neyse ki artık çocuk işçilere pek rastlamıyorum, pek çok yeni tesis yapılmış, teknolojinin ilerlemesiyle iş anlayışları da değişmiş, ama değişimden etkilenmeyen bir şey var. Özellikle kesilmiş-istiflenmiş ağaçların kerestelerin yoğun olduğu mobilyaların üretildiği mekanlardan geçerken, ahşapla işlenmiş eserlerin üretildiği dekorları adımlarken burnunuza hafif, sıcak ve huzur veren bir koku geliyor. İşte bu çocukluğumdan kalan nostaljik koku, doğanın en saf ve en etkileyici kokularından biri olan ahşap kokusu.

Ahşap Kokusunun Bilimsel Etkisi ve Hayata Olumlu Katkıları:

 • Ahşap Kokusunun Bilimsel Tesiri,

Koku hissi diğer duyulardan farklı bir şekilde beynin hafıza ve duygulara hitap eden kısımlarıyla (Priform korteks ve Limbik Sistem) doğrudan bağlantılı olduğundan insan davranışını direkt etkiler, alışkanlıklara yön verir, beklenmedik duygusal tepkimelere yol açabilir. Mazide kalmış film karelerini tekrar tekrar canlandırabilir. 

Etraftaki koku beyindeki koku merkezine ulaştığında, beyin daha önceki deneyimlerle kazanılmış olan şifrelere dayanarak o kokuyu çözümler, önceden tanıdığı kokularla eşleştirmeye çalışır. Beyin, bu kokuya ilişkin biriken deneyimleri anımsar. Koku, yaşanılan gezilen ortamlarda, mekânı özel kılan bir uyarıcıdır.

İnsan davranışı ve tutumlarındaki göz ardı edilmeyecek tetikleyici etkisi sebebiyle ilgili firmalar pazarlama stratejisinde bu duyudan maksimal seviyede istifade etmeye çalışırlar. 

Bazı kokular, bizi anında geçmişe götürebilir, mazideki unutulmaya yüz tutmuş anılarımızı canlandırabilir ve yoğun duygular uyandırabilir. İşte ahşap kokusu da bu eşsiz hislerden biri olmaya adaydır. Bilimsel araştırmalardan da kanıtlanmıştır ki 3S’yi yani sadeliği sıcaklığı ve samimiyeti ifade eden ahşap kokusu, insana huzur ve güven aşılar. Konuyla ilgili bilimsel literatürü genel olarak incelediğimde, İnsan psikolojisine pozitif katkı sağlayan ahşap kokusunun bu etkisinin, ağaçların doğal olarak ürettiği "terpenler" adı verilen organik bileşiklerden kaynaklandığını öğrendim. 

Terpenler, ağaçların doğal olarak ürettiği ve birçok faydalı özelliğe sahip olan kimyasallardır. Yapılan araştırmalar, terpenlerin solunmasının ya da ahşap kokusunun pek çok faydası olduğunu gösteriyor.

 • Ahşap Kokusunun Faydaları,

Yapılan araştırmalarda daha pek çok faydası ortaya çıkan terpenlerin solunmasının ya da ahşap kokusunun günlük hayatımızda birçok alandaki faydalarını şu şekilde özetleyebiliriz.

 1. Konsantrasyonu artırarak çalışma ve öğrenme performansına katkı sağlar,
 2. Stresi ve kaygıyı azaltarak huzur ve güven aşılar,
 3. İnsan psikolojisini, umumi ruh halini iyileştirir,
 4. Hafızayı ve bilişsel işlevleri güçlendirir, anıları tetikler, 
 5. Uyku kalitesini artırarak daha dinlendirici bir uyku çekmenize yardımcı olabilir,
 6. Keskin etkisi ile solunum yolları için faydalı olabilir.

Colorfullworlds Dekorasyonunda Çok Katmanlı Seyir:

Colorfullworlds ile Ahşap Kokusunu Duvarlarınıza Taşıyı

Eşsiz özel müdavimlerine-müşterilerine sunduğu hizmet ile değil sadece Türkiye’de, dünyanın pek çok farklı yerinde marka bilinirliği hızla artan Colorfullworlds, ahşap kokusunun bu enteresan etkisinden istifade ediyor.

Başta çok katmanlı duvar haritaları olmak üzere pek çok dekoratif ürünle eşyanın hakikatini keşfe çıkan yolcularına seçkin, kaliteli ürünler sunuyor.

Dünya, Ülke, Şehir ve Kişiselleştirilmiş Haritaların Anlamı ve Estetiği,

Colorfullworlds'ün geniş ürün yelpazesinde, dünya haritaları, ülke haritaları, şehir haritaları ve sipariş üzerine kişiselleştirilmiş haritalar yer alıyor.

 1. Ahşap dünya, kıta, ülke şehir ve sokak haritaları,
 2. Kişiselleştirilmiş İki Katmanlı Sokak Haritaları,
 3. Kişiselleştirilmiş Üç Katmanlı Ahşap Sokak Haritası Şehir Haritaları,
 4. Kişiselleştirilmiş Ahşap Konum Haritaları
 5. Çok Katmanlı Şehir Haritaları ve 
 6. Harita aksesuarlarını incelemenizi tavsiye ederim.

Özel Günlerde Sevdicelerinize Hediye Edilebileceğiniz Egzotik Bir Tercih,

Farklı Boyut ve Renk Seçenekleriyle Benzersiz Bir Hediye,

Colorfullworlds atölyesi siz değerli müşterilerine ev veya ofis dekorunuza ve zevkinize uygun farklı boyut ve renk seçenekleri sunuyor.

Renkli Dünyaların haritaları ve ahşap ürünleri, sevdiklerinize özel günlerde hediye edebileceğiniz sürpriz bir seçenek. Sevgililer Günü, yıldönümü, doğum günü, Anneler Günü, Babalar Günü, Bayramlar veya yeni yıl gibi özel günlerde bu anlamlı hediyelerle dostlarınızı mutlu edebilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş Haritalar,

Colorfulworlds haritaları, çalışanlarının anlamlı dokunuşuyla basit bir dekorasyon objesinden farklılaşıyor. Sevdiklerinize olan duygularınızı ve özel anılarınızı ifade etmenin en anlamlı yollarından biri haline gelebiliyor. 

Kişiye Özel Şehir Harita Poster Tablo Modelleri ile renkli bir ev dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Sevdiklerinizle yaşadığınız özel anıların mekanlarını, ahşap bir haritaya, tabloya dönüştürerek duvarlarınızda yaşatabilirsiniz.

Yıldönümü, sevgililer günü, doğum günü gibi özel günlerde sevdicelerinizi şaşırtarak, anlamlı bir hediye sunabilirsiniz. Haritalara, özel mesajlarınızı, unutamadığınız tarih ve koordinatları ekletebilirsiniz.

Lütfen gözlerinizi kapatıp hayal edin, eşiniz veya değer verdiğiniz biri için özel bir doğum günü hediyesi arıyorsunuz. İnternette araştırma yaparken Colorfullworlds'ün kişiselleştirilmiş ahşap haritaları ile karşılaşıyorsunuz ve sevdiğinizle ilk tanıştığınız kafeyi gösteren bir harita yaptırmaya karar veriyorsunuz.

Siparişinizi verdikten sonra, harita birkaç gün içinde elinize ulaşıyor. Özenle sarmalanmış premium (yüksek kaliteli) paketi açtığınızda ahşap kokusu sizi adeta büyülüyor. Harita, evinizin en güzel köşesinde yerini alıyor ve her baktığınızda size ilk tanıştığımız günü hatırlatıyor.

Boyutlu (3D), Çok Katmanlı (Multilayer) Renkli Haritaların Üretimi ve Sunumu,

Colorfulworlds haritaları, sadece düz bir harita değil, aynı zamanda 3 boyutlu ve çok katmanlı bir sanat eseri niteliğindedir. Farklı renk ve ahşap türleri kullanılarak hazırlanan bu haritalar, duvarlarınıza eşsiz bir hava katabilir. Özenli işçilik ve özgün tasarımı ile dikkat çeken haritalar, özenle seçilmiş yüksek kaliteli ahşaplardan, lazer kesim tekniği ile üretiliyor.

Colorfulworlds'de çalışanlar, her haritanın ve ahşap ürünün arkasındaki hikâyeyi biliyor. Bu nedenle, her ürünü büyük bir titizlikle ve sevgiyle hazırlıyorlar. Müşterilerinin mutluluğu ve memnuniyeti, Colorfullworlds için en büyük ödüldür.

Colorfulworlds’ün Diğer Eserleri: Duvar Ev Süslemeleri ve Dekorasyon Ürünleri

Colorfullworlds müşterilerine sadece haritalar değil, ev ve ofis dekorasyonunda renk ve mekân uyumunu dikkate alarak el yapımı ve lazer kesimli envai çeşit özgün, kaliteli ve güzel eserler sunuyor. Bu ürünler, özel tasarımlarla, doğal malzemelerle ve özenli paketlemelerle hazırlanıyor. Sanat eseri inceliğinde bir tasarımla üretilen ürünler arasında ahşap dekorların yanı sıra metal dekorlar, kitap tutucular ile masa ve raf dekorlarını içeren aksesuarlar ve hediye setleri de bulunuyor. 

Hele bir de metal ve ahşabın birbirine harmanlanarak sunulduğu nadide parçalarda sektörde metal üzeri ahşap haritalar hususunda öncü olduğunu söyleyebilirim.  

Müşterilerin sevdicelerine kendilerini ifade edebilmeleri, farkındalık oluşturabilmeleri, aile bireylerini ve ofis arkadaşlarını veya çalışanlarını mutlu edebilmeleri için ideal bir armağan olan sanat eserlerini kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Okullarda ve Kurumlar/İşyerlerinde Kullanılan Dekoratif Haritalar  ile Faydaları

Eğitim ve kurumsal ortamlarda görsel, dokunulabilir materyallerin kullanımı, bilgiyi pekiştirmeyi ve motivasyonu artırmayı teşvik eder. Bu kapsamda, üç boyutlu (3D), çok katmanlı ve çok renkli dünya haritaları, geleneksel düz haritalara kıyasla birçok avantaj sunarak çalışma, okuma ortamlarına ve kurumsal birlikteliğe önemli katkılar sağlayabilir.

Aile bireylerinin ya da ofis çalışanlarının elbirliğiyle söz konusu haritaların monte edilmesi, birliktelik ve dayanışma ruhunu güçlendirir. Çalışanların şirketin veya kurumun genel planına ve hedeflerine dahil olma duygusuna olumlu derecede yön veriri.

Sonuç: Ahşap Harita Dekorasyonunda Colorfullworlds ile Seyahate Devam.

3 boyutlu haritalar başta olmak üzere ahşap sanatlarına, dekoratif eserlere ilgi duyan sevgili okuyucu, ahşap kokusu, insanoğluna sunulan eşsiz, esrarengiz hediyelerden biridir. 

Colorfullworlds çalışanlarından arkadaşlarımı ziyaret için uğradığım mekandaki ahşap atölyesinin egzotik kokusu, çocukluğumun anılarını canlandırdı. Şirket yöneticilerinin ve çalışanlarının birlikteliği, aile sıcaklığını yansıtan ortam içerisinde tasarım, özenli üretim ve seçkin müşterilerine sunum gayreti, beni fevkalade cezbetti ki, şu an duygularımı ifade etmek için bu yazıyı kaleme almış bulunuyorum.

Siz de renkli katmanlı ahşap dünyasına açılmaya hazır mısınız? Colorfulworlds haritaları ve diğer seçkin eserlerin dekorunda görkem, zarafet ve estetiğin senfonisinde huzur yudumlamaya var mısınız?

Haydi, Colorfulworlds renkli dünyası ile tanışalım, duvarlarımızı ve ofis dekorlarımızı anlamlı-uyumlu hikayeler ile süsleyerek anılarımızı sürekli taze tutalım.

Daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Bizle iletişime geçmekten çekinmemenizi istirham ederiz.


Yorum yap

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.


Ürünlerimizi incelemeye devam edin...

Tümünü gör
3D Ahşap Dünya Haritası Çok Katmanlı - Çok Renkli - ColorfullWorlds
3D Ahşap Dünya Haritası Çok Katmanlı - İNGİLİZCE Ülke İsimli
1,399.00₺
Çok Katmanlı 3D Ahşap Dünya Haritası v.2
1,549.00₺
3D Ahşap Dünya Haritası Çok Katmanlı - Çok Renkli - ColorfullWorlds
3D Ahşap Dünya Haritası Çok Katmanlı - TÜRKÇE Ülke İsimli
1,399.00₺
Tuana renk 3 Boyutlu Ahşap Dünya Haritası
3D Ahşap Dünya Haritası Çok Katmanlı - Tuana
1,399.00₺